Stypendium 2016/2017

Jedną ze stypendystek Stowarzyszenia Nowy Prokocim „Przyjaciele” ustanowionego w 2012 roku dla uzdolnionych uczniów z Nowego Prokocimia za rok szkolny 2016/2017 została Gabriela Lopez. Gabriela Lopez to absolwentka Gimnazjum nr 32 przy ulicy Żabiej, a obecnie uczennica XIII LO przy ulicy Sądowej. Gabrysia Lopez nie tylko dobrze się uczy ale to również mistrzyni Polski w speed-ballu. Reprezentowała nasz kraj w Tunezji na XXVIII mistrzostwach świata w tej dyscyplinie, gdzie razem z Martyną Dudek zdobyła brązowy medal w grze deblowej.

29 września Zbigniew Socha oraz Mieczysław Lasota podczas obchodów XXX-lecia Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 148 im. Polskich Noblistów przy ulicy Żabiej w imieniu Stowarzyszenia Nowy Prokocim „Przyjaciele” wręczyli absolwentce tej szkoły Gabrieli Lopez, odnoszącej międzynarodowe sukcesy sportowe, stypendium dla uzdolnionych uczniów z Nowego Prokocimia. Prezes Stowarzyszenia, Mieczysław Lasota, poinformował również, że dawanie stypendiów, które od 2012 roku przyznaje kapituła Stowarzyszenia Nowy Prokocim „Przyjaciele”, jest możliwe dzięki prywatnym sponsorom.