Mikołajki 2017

BAJKOWA IMPREZA MIKOŁAJOWA W „ZACHĘCIE”

,,Szósty grudnia”
6 grudnia – jak dobrze wiecie,
Święty Mikołaj chodzi po świecie.
Dźwiga swój worek niezmordowanie
I każde dziecko prezent dostanie

-Halina Szal

Po mikołajowej imprezie zorganizowanej 6 grudnia b.r. przez Klub Kultury „Zachęta” Spółdzielni Mieszkaniowej „Nowy Prokocim” oraz Stowarzyszenie Nowy Prokocim „Przyjaciele” zostały już tylko cudowne wspomnienia, piękne prezenty i barwne fotografie. Ucichły nutki płynące z głębi dusz wrażliwych Solistek Krakowskiej Filharmonii, które wprowadziły wszystkich w niezwykły świat bajek, zrobiło się nieco cicho i nostalgicznie.

Bo grudzień to wyjątkowy czas kiedy najbardziej odczuwa się obecność tych wiernych od lat Przyjaciół i tych nowych, wspierających podejmowane przez nas inicjatywy. Bo- jak pisał Thomas Fuller- „nie ten przyjaciel, kto współczuje, a ten kto pomaga”.To właśnie dzięki pomocy naszych Przyjaciół, Święty Mikołaj obsypał prezentami ponad 100 dzieci, a które znalazły się na jego liście sporządzonej w porozumieniu ze Spółdzielnią Mieszkaniową „Nowy Prokocim”, Stowarzyszeniem Nowy Prokocim „Przyjaciele”, Parafią Miłosierdzia Bożego, Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej, Klubem Sportowym Kolejarz Prokocim, Szkołą Podstawową nr 41, nr 117 i nr 148, Przedszkolem nr 150. Dzieci radośnie i wesoło przywitały serdecznego gościa, który przywiózł prezenty.

Św. Mikołaj nie tylko wręczył najmłodszym mieszkańcom osiedla prezenty, ale przede wszystkim podarował radość i nadzieję oraz wiarę w drugiego człowieka. To cud ofiarności, wrażliwości i pozytywnego myślenia. Każda paczka w rękach dzieci wywoływała szeroki uśmiech na ich twarzach. Święty Mikołaj jak zwykle nie zawiódł.

Święty Mikołaj podziękował też osobiście wszystkim Przyjaciołom-Sponsorom, wyróżniając w 2017 roku szczególnie Firmę „Usługi Kominiarskie Dudek” wręczając szefowi wyróżnienie „Dar Serca”. Wyróżnienie to zostało ustanowione w 2010 roku przez Stowarzyszenie Nowy Prokocim „Przyjaciele” i jest corocznie wręczane osobom lub firmom, które ofiarnie wspomagają wiele naszych inicjatyw.

Niewątpliwie tegoroczna impreza utkwiła bardzo głęboko w sercach gości, przyniosła wiele radości, a także zachęciła do refleksji. Wszystkie maluchy wspaniale się bawiły, radość i zadowolenie nie znikały z twarzy dzieci. Wielkie dzięki wszystkim sponsorom, organizatorom mikołajek, wszystkim dzieciom wraz z rodzicami i wykonawcom, którzy uświetnili koncert.

Izabella Piper
Klub Kultury „Zachęta”