II Konkurs modelarski „Pro-Modelik” 2016

II Konkurs Modelarski „PRO-MODELIK

W dniu 15 października 2016 roku odbyła się druga edycja konkursu modelarskiego „PRO-MODELIK”, organizowanego przez Spółdzielnię Mieszkaniową „Nowy Prokocim” oraz Stowarzyszenie Nowy Prokocim „Przyjaciele”. Miejscem imprezy był Klub Kultury „Zachęta” działający przy S. M. „Nowy Prokocim”. W tym roku konkurs został objęty patronatem przez Klub Modelarski „Grupa B” Dodatkową atrakcją, była wystawa fotografii „Muzea wojenne świata” nawiązująca tematycznie do konkursu. Honorowym gościem imprezy był Poseł na Sejm R.P. Józef Lassota.

Najmłodsi nasi goście, którzy odwiedzili tego dnia „Zachętę” brali udział w prowadzonych przez instruktorów z Klubu Modelarskiego „Grupa B” zajęciach w czasie, których sklejali modele samolotów.

Autorzy wyróżnionych prac otrzymali od organizatorów pamiątkowe medale, dyplomy oraz puchary, a juniorzy  i młodzicy dodatkowo nagrody.

Grand Prix – otrzymał  Wojciech Kaim z Krakowa za całokształt twórczości.

Grand Prix otrzymał  Junior- Michał Kutyła z Warszawy za model czołgu Leopard 2A4 w barwach polskich.

Za najlepszy model puchar Stowarzyszenia Nowy Prokocim „Przyjaciele” otrzymał  – Peter Toth ze Słowacji za model Messershmitta  Me-262A Schwalbe. Za sprawą Słowaków, którzy w tym roku przybyli do Prokocimia, Konkurs  ” PRO-MODELIK ”  stał się imprezą międzynarodową !!!

Za najlepszy model pojazdu- puchar od Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej „Nowy Prokocim”  otrzymał – Dariusz Beck ze Świdnicy za model motocykla Indian 1916, zbudowany od podstaw.

Smoczek Wawelski od „Grupy B” dla Bartosza Mentela z Rzeszowa za model działa samobieżnego Elefant.

Smok Wawelski od Grupy B dla Mieczysława Pietruchy z IPMS Silesia za model Lotni Lilenthala

Puchar Stowarzyszenia Nowy Prokocim „Przyjaciele” dla najmłodszego uczestnika konkursu otrzymał Michał Maj z Krakowa

Lasota Mieczysław